Hakkımızda

OCSIGEN
TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ

Değişen teknoloji dünyasında güncel kalın

2019 yılından itibaren faliyete geçen Ocsigen Teknoloji Çözümleri, kurumunuzun teknik altyapısını kurgular ve var olan sorunlarınıza modern çözümler uygulamaktadır. Bilgi işlem, teknoloji konularında müşterilerine danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Teknoloji danışmanlığı veren firmamız aynı zamanda dijital platform üzerindeki varlığınızı geliştirmeniz konusunda çeşitli hizmetler vermektedir.

Firma Politikamız

Neden biz?

Anında Müdahele

Müşterilerimize daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturup çalışma standartını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan firmamız ayrıca uzaktan destek çözümleriyle sabit elemanın firma içerisine yarattığı gider yükünü azaltmanıza yardımcı olur.

Güvenlik Önlemleri

Her gün gelişen teknoloji dünyasında veri güvenliğinin önceliğinin farkında olarak aksiliklere karşı yedekleme, güvenlik duvarı vb. sistemleri kurup yönetimini üstlenerek olumsuz durumlara karşı önlem almanızı olası kayıpları en aza indirmeyi amaçlar.

İş Kolaylaştıran Çözümler

Firma işleyişine yönelik kurgulanan gerek donanımsal gerek yazılımsal çözüm fikirleriyle müşterilerimizdeki iş yükünü azaltarak zamanın daha efektif bir şekilde kullanımı amaçlanır.

service1service2

Hizmetlerimiz

Firma içerisindeki teknolojik donanımların, mail ve web sunucuların yönetimi(server, firewall vs.), firma ihtiyaçlarına göre donanımların ar-gesi, kullanılan otomasyon programlarının vs yedeklenmesi, kullanılan bilgisayarların ve diğer donanımların takibi ve problem çözümü vs. hizmetlerini kapsar. Yeni kurulan ya da büyüme kararı alan firmalara donanım çözümleri sağlanır.

Büyümeyi hedefleyen firmaların her departmanına yönelik teknolojik iyileştirme çalışmaları ile geleceğe emin adımlarla ilerlemeniz için gerekli dijital planlama ve çözüm önerileri oluşturulur. Kurumunuzun genel işleyişi baz alınarak doğru teknolojiler ile sizi destekleyerek verim artışı amaçlanır.

Firma içerisindeki ağ altyapı oluşturan kablo yapısı, server, firewall(güvenlik duvarı), yedekleme sistemi vb. gerekli donanımlarım ihtiyaç göz önünde bulundurularak plan, kurulum ve konfigürasyon aşamaları gerçekleştirilir. 

İşletmelere Microsoft Toplu Lisans çözümleri ve yönetim hizmeti sunarak müşterilerinin hem yasal açıdan rahatlık hem de crack vs gibi korsan lisans çözümlerin oluşturduğu güvenlik açığının önüne geçilmesi sağlanır. Firma içerindeki donanımların yazılımlarının satın alımı yapılarak yönetimi sağlanır.