Microsoft Lisans Yönetimi

Çözümlerimiz

Gelişen teknoloji dünyasında donanım ve yazılımların kullanımının giderek artmasıyla birlikte bu yazılımların hukuka ve güvenlik gerekliliklerine uygun olmadan kullanılması, farklı korsan yazılımlarla lisanslama işlemlerinin gerçekleştirilmesi şirket sistemlerini siber saldırı tehlikesine açık hale getirmektedir. Firma içerisindeki siber güvenliğin sağlanmasındaki temel taşlardan biri olan lisanslı ürün kullanımı görmezden gelindiği zaman beraberinde siber korsanlık gibi sanal tehditleri hayatınıza getiriyor.

Lisanslı Microsoft Ürünleriyle Riski Azaltın!

Ocsigen Teknoloji Çözümleri olarak her firma için ayrı bir lisans model, oluşturularak en ekonomik ve ideal çözümü sunulmaktadır. Bu çalışmalarda firmanın ihtiyacı kadar lisansı satın alması ve uygun lisanslama yapılması hedeflenmektedir. Firmanın çalışma ve uyumluluk biçimlerine göre Kutu Lisans, OEM Lisans ve Open Lisans gibi lisanslama yöntemlerinden en uygun olanı seçilip firmanın lisanslama süreçleri takip edilir.

Sanal kurumsallığın önemli bir adımı olan lisanslı yazılım kullanarak hem geleceğe hem de güvenliğinize yatırım yapın.

Microsoft Yazılım Envanter Yönetimi

Microsoft Yazılım Envanter(SAM) Yönetimi ile korsan lisanslama yöntemlerinin oluşturduğu güvenlik açığının kapatılmasının yanı sıra mevcut lisanslarınızın en iyi şekilde yönetilmesi, kontrol edilebilmesi gibi konularda da firmalara destek sağlanıyor.

Sürekliliği olan bir planla yönetilen SAM, hangi yazılım lisanslarına sahip olduğunuzu, gerekli ihtiyaçlarınızı, fazlalıkta olan lisanslarınızın tespitini ve kullanımını kolaylaştırıyor.